REGULAMIN
Amatorskiego połowu ryb na wodach
Zakładu Rybackiego Bogaczewo Spółka z o.o.
obowiązujący od roku 2021
1. Połowu można dokonywać na podstawie wykupionego zezwolenia wraz z załączonym regulaminem połowu ryb.
2. Posiadacz zezwolenia jest zobowiązany do wędkowania zgodnie z przepisami Ustawy o Rybactwie Śródlądowym z dnia 18.04.1985r. z późniejszymi zmianami oraz wydanymi Rozporządzeniami Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w tym przedmiocie, Ustawy o Ochronie Przyrody i niniejszym regulaminem.
3. Wędkarz zobowiązany jest okazywać zezwolenie na połów ryb, złowione ryby oraz sprzęt służący do połowu, na każde wezwanie Policji, Państwowej Straży Rybackiej i Leśnej oraz upoważnionych przedstawicieli Zakładu Rybackiego Bogaczewo.
4. Wędkarz zobowiązany jest opuścić łowisko gdy w jego obrębie odbywa się tarło ryb, odbywają się zawody wędkarskie lub prowadzone są zabiegi gospodarcze użytkownika wód.
5. Wprowadza się następujące ochronne wymiary gospodarcze
- LIN -30cm
- KARAŚ, OKOŃ, PŁOĆ -15cm
- LESZCZ -25cm
- SANDACZ -50cm
- KARP -40cm
- SZCZUPAK -50cm
- WĘGORZ -60cm
6. Obowiązują następujące limity dzienne połowu:
- KARP, LIN– 4 sztuki
- WĘGORZ, SANDACZ, SZCZUPAK– 2 sztuki
Łącznie w/w gatunków można złowić 6 sztuk
Dla pozostałych gatunków limit dzienny wynosi 10kg
7. Przez określenie „wędkowanie z brzegu” należy rozumieć wędkowanie z brzegu naturalnego lub pomostu. ZAKAZ POŁOWU Z ŁODZI ZACUMOWANEJ DO BRZEGU
8. PUNKT 8 WYKREŚLONY W CAŁOŚCI //"Wędkowanie z łodzi dozwolone jest na zarejestrowanych jednostkach pływających, na których widoczny jest nr rejestracyjny."//
9. Posiadacz zezwolenia ma prawo wędkować dwoma wędkami z brzegu, łodzi jedną wędką z lodu (w zależności od wykupionego zezwolenia) na godzinę przed wschodem słońca i godzinę po zachodzie słońca wg zapisów kalendarza.
10. Przy wędkowaniu z łodzi lub brzegu zezwala się na połów ryb osobie towarzyszącej w limicie sprzętu dla tegoż wędkarza (Dotyczy współmałżonka wędkarza i dzieci do lat 18).
11. Złowione ryby niewymiarowe, w okresie ochronnym lub nie przeznaczone do zatrzymania należy bezzwłocznie, z zachowaniem należytej ostrożności, odhaczyć i wypuścić do wody, w której zostały złowione. NAWET WTEDY GDY STAN ICH WSKAZUJE NA ZNIKOME SZANSE PRZEŻYCIA. W przypadku trudności z odhaczeniem bez zadnia jej zbędnych cierpień należy odciąć haczyk.
12. Opuszczając łowisko należy zostawić po sobie ład i porządek.
13. ZABRANIA SIĘ:
- połowu raka szlachetnego i raka błotnego
- połowu ryb przez holowanie przynęty – trolling
- usuwania i niszczenia roślinności wodnej i nadbrzeżnej, zanieczyszczenia wody, brzegów oraz szkodzenia w inny sposób środowisku wodnemu
- pozostawiania zarzuconych wędek bez osobistego nadzoru
14. W PRZYPADKU NARUSZENIA USTAWY O RYBACTWIE ŚRÓDLĄDOWYM I NINIEJSZEGO REGULAMINU KONTROLUJĄCY MOŻE ODEBRAĆ ZA POKWITOWANIEM – ZEZWOLENIE UPRAWNIAJĄCE DO POŁOWU RYB NA WODACH ZAKŁADU RYBACKIEGO BOGACZEWO SPÓŁKA Z O.O.